Basın

Haberler

POLİMEKS\'TEN İSTANBUL 42. MÜZİK FESTİVALİ\'NE DEV KATKI

Polimeks, 42. İstanbul Müzik Festivali kapsamında düzenenecek Festival Genç Solistini Sunar ve Venezüella Teresa Carreño Gençlik Orkestrası konserlerinin gösteri sponsoru oldu. 7 Haziran Cumartesi günü saat 20.30’da İş Sanat’ta düzenlenecek ‘‘Festival Genç Solistini Sunar Konseri’’, 11 yaşındaki Kaan Baysal'ın solistliğinde ve şef Hakan Şensoy yönetimindeki Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleşecek. Ulusal seçmelerde üstün teknik ve müzikal seviyesi ile jürinin beğenisini kazanan minik piyanist, festival tarihindeki en genç solistlerden biri olacak. Kaan Baysal Haydn'ın Re Majör Piyano Konçertosu'nu (Hob No. XVIII:11) seslendireceği konserde, İstanbul Müzik Festivali'ne ilk kez konuk olacak Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası ayrıca Beethoven'in Pastoral Senfoni'sini (Fa Majör 6. Senfoni) de yorumlayacak. Geçtiğimiz yıllarda Almanya’da Köln Üniversitesi de dahil olmak üzere çeşitli turnelere çıkan, kurulduğu günden bu yana genç solist ve şeflere sağladığı olanaklar, gerçekleştirdiği ilk seslendirmelerle Eskişehir’in önemli sanat bileşenlerinden biri haline gelen orkestra, çekirdek kadrosunun yanı sıra, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları ve öğrencilerinden oluşuyor.

Polimeks’in sponsorluğunu yaptığı diğer bir etkinlik, Venezüella Teresa Carreño Gençlik Orkestrası Konseri, şef Christian Vasquez yönetiminde 10 Haziran Salı günü saat 20.30’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi sahnesinde izleyiciler ile buluşacak. Simon Bolivar Vakfı’nın - veya tüm dünyadaki yaygın ismiyle El Sistema’nın - orkestra eğitim programının öne çıkan gruplarından olan Venezüella Teresa Carreño Gençlik Orkestrası, müziğin gücüne duyduğunuz inancı tazeleyecek. El Sistema'nın içinden yetişmiş yeteneklerden biri olan müzik direktörü Christian Vásquez'in yönetiminde festivale konuk olacak 240 kişilik devasa orkestra son derece renkli ve güçlü enerjisini sergileyeceği programda Hector Berlioz’dan Roma Karnavalı, Igor Stravinsky’den Ateş Kuşu Süiti (1919),  Nikolai Rimsky-Korsakow’dan Şehrazad adlı eserlerle müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacak. El Sistema'ya benzer bir misyonla yola çıkıp, bugün Sistema Europa'nın en başarılı üyesi haline gelen Barış için Müzik Orkestrası ve Korosu da aynı akşam, bu konserin ön etkinliği olarak festivalde yer alacak.


Kurumsal

Polimeks, ortak geçmişleri çocukluk yıllarına uzanan üç yakın dostun mimari ve mühendislik tecrübelerini tasarım, uygulama ve kurumsal yönetimde bir araya getirmesiyle kuruldu.

Uzman ekipler ve ileri teknoloji ile desteklenen bu girişimci ortaklık ruhu, gücünü mimarlık ve mühendislik disiplinlerini aynı çatı altında birleştirmesinden alıyor.

Devamı
İNSAN KAYNAKLARI

"Doğru İşe Doğru İnsan" felsefesinden hareketle; bizi farklı kılan insan kaynaklan politikamız, insan zekâsına ve yeteneğine yatırım yapmaya yöneliktir.

Çalışanlarımızı yetenek ve niteliklerine uygun olarak konumlandırarak, onların gelişimlerine katkıda bulunmak ve bu sayede firmamızın başarı ve hizmet kalitesini yükseltmek, Polimeks İnşaat'ın İnsan Kaynakları anlayışının temelini oluşturmaktadır.

Devamı
İLETİŞİM
  • A. Levent Mahallesi, Fulyalı Sokak,
    No:5 34330
    Beşiktaş, İstanbul, TÜRKİYE
  • T. +90 (212) 249 3737
  • F. +90 (212) 293 4550
  • E. info@polimeksholding.com
© 2014 Polimeks Holding | Tüm Hakları Saklıdır. Design Btkare
Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri