Kurumsal

Sosyal Sorumluluk

MoMA’nın işbirliğiyle gerçekleşen YAP İstanbul Modern
İstanbul Modern’in, The Museum of Modern Art (MoMA) ve MoMA PS1 işbirliğiyle, Polimeks ve VitrA eş sponsorluğunda gerçekleştirdiği YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı’nın ilk geçici yapısını gerçekleştirecek proje belirlendi. SO? Mimarlık ve Fikriyat tarafından tasarlanan “Göğe Bakma Durağı” başlıklı proje, haziran ayı başında İstanbul Modern’in bahçesinde uygulanacak ve 2013 yazı boyunca her yaştan müze ziyaretçisi tarafından, müzenin özellikle gençlere yönelik düzenleyeceği etkinlikler için kullanılacak. Kazanan tasarımın yanı sıra uluslararası YAP: Yeni Mimarlık Programı’na katılan tüm finalistlerin geliştirdiği öneriler ortak bir sergiyle İstanbul Modern, MoMA PS1, MAXXI ve CONSTRUCTO’da izleyiciyle buluşacak.

Polimeks 40. İstanbul Müzik Festivali Sponsoru

İstanbul ve dünya müzik sektörünün nabzını tutan, her yıl dünyaca ünlü sanatçıları İstanbullu müzikseverlerle buluşturan 40. İstanbul Müzik Festivali, bu yıl Polimeks'in sponsorluğunda düzenlenen Ana Moura konserine ev sahipliği yapıyor. Portekizli dünyaca ünlü fado sanatçısı Ana Moura'nun "Kalbin Haritası" isimli konseri, 26 Haziran'da Arkeoloji Müzesi'nde düzenlendi. Portekiz'in hüzün, özlem, hasret, aşk ve derin bir tutku içeren fado'ları, Ana Moura'nın, kalbin derinliklerine işleyen sesi ve tutkulu yorumuyla, bu konserde müzikseverlerle buluşuyor. 2007'de Amalia Rodrigues Vakfı'nca verilen fado'nun en büyük yıldızı ödülünü kucaklayan, pek çok eleştirmenin sesini, tutkusunu ve bu geleneksel müziğe "kalben" bağlılığını müthiş övgülerle taçlandırdığı Ana Moura, 2003'teki ilk albümü "Guarda-me a vida na mão" ile Fransa'dan Çin'e, büyük bir hayran kitlesi kazandı. Ertesi yıl Carnegie Hall'a davet edilen ilk Portekizli sanatçı unvanını alan ve sonrasında Cannes Film Festivali'nde de dinleyenleri soluksuz bırakan bir konser veren sanatçı, gerçekleştirdiği her çalışmayla dikkatleri üzerine çekiyor. Polimeks'in sanat ve kültür dünyasına olan katkıları sponsorluklar ve diğer çalışmalarla devam edecek.

Polimeks’ten Bienale Destek

Polimeks Holding'in özel proje sponsoru olarak destek verdiği 12. İstanbul Bienali açılır açılmaz ziyaretçi akınına uğradı. Uluslararası basının övgüyle bahsettiği bienali, 100 binin üzerinde sanatsever gezdi.

Doğal Hayata Saygı

Polimeks İnşaat sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle doğaya karşı duyarlılığını gösteriyor. Türkiye'nin doğal mirasının ve biyolojik canlılığının korunması amacıyla yürütülen projelerde rol alıyor. Son olarak Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın Türkiye'nin Canı Kampanyası'na destek veren Polimeks, WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar tarafından teşekkür belgesiyle onurlandırıldı.

Korhan Baran Başarılarıyla Göz Dolduruyor

Polimeks’in sponsor olduğu milli sörfçü Korhan Baran başarılarıyla öne çıkmayı sürdürüyor. Türkiye Windsurf Ligi’nin Datça, Gökçeada, Alaçatı etapları sonucunda Dünya Windsurf Ligi’nin Alaçatı etabında Türkiye’yi temsil edecek Baran adını duyurmaya devam ediyor.

Somalili Çocukları Unutmadık

Polimeks İnşaat son 60 yılın en kurak dönemini yaşayan Somali’de açlık ve buna bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklar nedeniyle ölüm tehlikesiyle burun buruna gelen insanlara duyarlılığını gösterdi. Unicef Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Talat Halman, Somalili Çocuklara yardım kampanyasında tüm Polimekslilerin desteğiyle 178.300 kişi için günlük yiyecek bedeli sağlandığını belirtti. Diğer bir deyişle Polimeks 5.943 kişinin 30 günlük kumanya bedeli kadar destek sağlayarak, Somali’ye yardım elini uzattı.

Polimeks'ten Eğitime Destek

Polimeks Siirt Veysel Karani Çok Programlı Lisesi’ne yaptığı yardımla Siirt Valisi’nden teşekkür belgesi aldı. Polimeks İnşaat 2003 yılında 240 öğrenciyle eğitime başlayan okulda öğrencilerin daha iyi şartlar altında eğitim görmeleri için 2010-2011 eğitim yılında gerekli her konuda destek sağlamak için kolları sıvadı. Okulda yapılandırma, onarım ve yurt koşullarını iyileştirme çalışmaları yapıldı. Siirt valisi Polimeks’e teşekkürlerini iletirken yurtlarda ve dersliklerde ihtiyaç duyulan her türlü malzemenin temin edildiğini, bina dış ve iç cephelerinde onarımlar yapıldığını belirtti. Veysel Karani Çok Programlı Lisesi’nde 10 derslik, 17 şube, bir müdür odası, bir araç-gereç odası, bir öğretmenler odası, 100 kişilik kız öğrenci pansiyonu, iki atölye ve bir bilgisayar odası bulunuyor.

Careers


Kurumsal

Polimeks, ortak geçmişleri çocukluk yıllarına uzanan üç yakın dostun mimari ve mühendislik tecrübelerini tasarım, uygulama ve kurumsal yönetimde bir araya getirmesiyle kuruldu.

Uzman ekipler ve ileri teknoloji ile desteklenen bu girişimci ortaklık ruhu, gücünü mimarlık ve mühendislik disiplinlerini aynı çatı altında birleştirmesinden alıyor.

Devamı
İNSAN KAYNAKLARI

"Doğru İşe Doğru İnsan" felsefesinden hareketle; bizi farklı kılan insan kaynaklan politikamız, insan zekâsına ve yeteneğine yatırım yapmaya yöneliktir.

Çalışanlarımızı yetenek ve niteliklerine uygun olarak konumlandırarak, onların gelişimlerine katkıda bulunmak ve bu sayede firmamızın başarı ve hizmet kalitesini yükseltmek, Polimeks İnşaat'ın İnsan Kaynakları anlayışının temelini oluşturmaktadır.

Devamı
İLETİŞİM
  • A. Levent Mahallesi, Fulyalı Sokak,
    No:5 34330
    Beşiktaş, İstanbul, TÜRKİYE
  • T. +90 (212) 249 3737
  • F. +90 (212) 293 4550
  • E. info@polimeksholding.com
© 2014 Polimeks Holding | Tüm Hakları Saklıdır. Design Btkare
Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri