Projeler

TV Kulesi

TV KULESİ - (AŞKABAT TÜRKMENİSTAN 2011)

Aşkabat’ta Köpetdağı eteklerinde, deniz seviyesinden 1.020 metre yükseklikte inşa edilen Televizyon Kulesi’nin açılışı, Türkmenistan’ın bağımsızlığının 20. yılı etkinlikleri kapsamında 2011 yılında gerçekleştirilmiştir. Bu tarihe vurgu yapmak amacıyla 211 metre yüksekliğinde tasarlanan ve başkentin her yerinden görülebilen bu ihtişamlı yapı, 3.240 m² büyüklüğündeki yıldızı ile, dünyanın bu formdaki en büyük mimari yapısı olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanmıştır.

Kapalı inşaat alanı 61.000 m², çevre düzenlemesi 50.000 m² olan Televizyon Kulesi’nin geniş gövdesi, Türkmen devletinin, geleneklerinin ve adetlerinin sarsılmaz olduğunun simgesidir. Kulenin 150’inci metresinde seyir terası ve 142’inci metresinde dönen bir restoranı bulunmaktadır. Yapıda ayrıca farklı büyüklüklerde 13 stüdyo, 13 adet reji, radyo ve video montaj odaları, arşiv, dekor atölye ve depoları, 250 kişilik konferans salonu ve kapalı otopark mevcuttur. En gelişmiş teknolojik ekipmanlarla donatılmış olan Televizyon Kulesi şu anda 6 Televizyon ve 5 radyo kanalına ev sahipliği yapmaktadır. Televizyon Kulesi projesi 2012 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri kapsamında verilen “Kamusal Mimari” kategorisinde, Baht Köşkü’yle beraber, Avrupa’nın en iyisi seçilmiştir.

Kurumsal

Polimeks, ortak geçmişleri çocukluk yıllarına uzanan üç yakın dostun mimari ve mühendislik tecrübelerini tasarım, uygulama ve kurumsal yönetimde bir araya getirmesiyle kuruldu.

Uzman ekipler ve ileri teknoloji ile desteklenen bu girişimci ortaklık ruhu, gücünü mimarlık ve mühendislik disiplinlerini aynı çatı altında birleştirmesinden alıyor.

Devamı
İNSAN KAYNAKLARI

"Doğru İşe Doğru İnsan" felsefesinden hareketle; bizi farklı kılan insan kaynaklan politikamız, insan zekâsına ve yeteneğine yatırım yapmaya yöneliktir.

Çalışanlarımızı yetenek ve niteliklerine uygun olarak konumlandırarak, onların gelişimlerine katkıda bulunmak ve bu sayede firmamızın başarı ve hizmet kalitesini yükseltmek, Polimeks İnşaat'ın İnsan Kaynakları anlayışının temelini oluşturmaktadır.

Devamı
İLETİŞİM
  • A. Elmadağ Askerocağı Caddesi,
    Süzer Plaza No:15 Kat:02 34367
    Şişli/İstanbul/TÜRKİYE
  • T. +90 (212) 249 3737
  • F. +90 (212) 293 4550
  • E. info@polimeksholding.com
© 2014 Polimeks Holding | Tüm Hakları Saklıdır. Design Btkare
Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri